Tabletki na porost włosów

Skąd problem wypadających włosów?

Wypadające włosy to problem coraz częściej dotykający mężczyzn, także w młodym wieku. Wypadanie włosów jest naturalnym procesem. Każdy włos żyje około czterech lat, a później obumiera, wypada, a na jego miejsce pojawia się nowy, który powinien pozostać na głowie przez kolejne cztery lata. Jednak czasem zauważamy, że nasze włosy wypadają w ilościach większych niż tych uważanych przez nas za naturalne i nieszokujące. Wypadanie włosów może być powodem do niepokoju, gdy dojdziemy do wniosku, że tracimy ich więcej niż 50-100 dziennie. Osłabienie włosów, a co za tym idzie, ich utrata może być spowodowane przez różne czynniki, jednak do najczęstszych mówi się o nieprawidłowej pielęgnacji i często spotykanych w dzisiejszych czasach elementach życia codziennego, takich jak: stres, zmiana klimatu, przemęczenie, nieodpowiednia ilość snu, zaburzenia hormonalne. Choć na rynku pojawiło się mnóstwo szamponów i odżywek zagęszczających włosy, które maja także niwelować ich wypadanie, najbardziej naturalną i efektywną metodą pozostają tabletki na porost włosów. 

Jak działają tabletki na porost włosów?

Sekretem działania i niezawodności tabletek na porost włosów jest ich skład. Zawierają one naturalne składniki, takie jak witaminy (np. witaminy A, D, C, E, B6 i B12), kwas foliowy, cynk, żelazo oraz białko, które jest naturalnym budulcem włosa. Dlatego tabletki na porost włosów pozostają w czołówce sposobów na rozwiązanie problemu wypadających włosów bez interwencji lekarza. Ich działanie jest bardzo proste, lecz skuteczne – wzmacniają strukturę włosów, zatrzymują ich nadmierne wypadanie i powodują pojawianie się nowych, tak zwanych “Baby Hair”. Choć przeciwnicy leczenia problemu wypadających włosów ogólnodostępnymi tabletkami z naturalnym składem, zamiast konsultacji z lekarzem, mówią o braku naukowych dowodów na ich działanie, nie można zaprzeczyć, że ludzie, którzy je stosują widzą realne zmiany i głośno o nich mówią. Prawdą jest, że naturalne tabletki na porost włosów mogą tylko pomóc. Nikomu nie zaszkodzą. Jeśli jednak mimo regularnego stosowania tabletek nie widać efektów lub problem się zwiększył, należy skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Przestańmy w to wierzyć

Wokół tematu tabletek na porost włosów powstało mnóstwo mitów i nierealnych założeń, które wielokrotnie powtarzane i przekazywane kolejnym osobom, zostały uznane za całkiem lub częściowo prawdziwe. Często jednak nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością. Przykłady takich mitów można mnożyć, ale tutaj obalimy najważniejsze i najbardziej krzywdzące z nich.

Po pierwsze, przestańmy wierzyć, że włosy zaczną nam masowo wypadać po odstawieniu tabletek na porost włosów. To nieprawda. Tabletki na porost włosów z naturalnym składem nie są lekami przepisywanymi na receptę, które należy stopniowo odstawiać. Mit prawdopodobnie wziął się stąd, że włosy mogą znów zacząć wypadać po dłuższym czasie od odstawienia suplementu. Wynika to po prostu z dalszych niedoborów witamin. Pamiętajmy, że tabletki na porost włosów są tylko suplementem, który sam nie zastąpi zrównoważonej i racjonalnej diety. Dla zwiększenia i długotrwałego utrzymania efektów, powinniśmy urozmaicać dietę tak, by dostarczała organizmowi odpowiednich witamin i składników odżywczych zarówno w trakcie, jak i po terapii.

Po drugie, tabletki zwiększają porost włosów, ale nie sprawią, że włosy zaczną w niekontrolowany sposób rosnąć na całym ciele w nadmiernych ilościach. Włosy na rękach czy nogach żyją kilka razy krócej od włosów na głowie. Cykle ich wzrostu różnią się tak bardzo, że można po prostu powiedzieć, że włosy na głowie i włosy na ciele to dwie różne sprawy. 

Jak wybrać swoje tabletki na porost włosów?

Przy wyborze odpowiedniego suplementu powinniśmy skupić się na składnikach, które obowiązkowo muszą się w nim znaleźć. Są to przede wszystkim witaminy A i C, ponieważ to ich niedobór sprawia, że włosy stają się łamliwe. Z kolei witaminy B12 i B9 (kwas foliowy) usprawniają regenerację włosów i wpływają korzystnie na ich porost. Warto pamiętać też o podstawowym budulcu włosa, czyli naturalnie o białku. 

Jeśli macie już swoje tabletki na porost włosów, nie zapomnijcie o odpowiedniej diecie, zdrowszym trybie życia i wysypianiu się. Nasze włosy i paznokcie odzwierciedlają stan naszego organizmu.